Nasza firma zaopiekuję się Państwa ogrodem przez cały rok. Sezon ogrodniczy zaczynamy w okolicach 1 kwietnia. Wtedy dokonujemy pierwszej wiosennej pielęgnacji, która polega na usunięciu zimowych okryć z roślin (agrowłóknina, maty),przycięciu i usunięciu zniszczonych po zimie krzewów i roślin, wertykulacji, dosianiu w razie potrzeby pielegnacja zieleni i nawożeniu trawnika, jednym słowem porządkujemy ogród po zimie. Pozostałe pielęgnacje w sezonie wykonujemy według ustalonego z klientem grafiku biorąc pod uwagę wymagania roślinności na ogrodzie (opryski, podlewanie…). W czasie tych pielęgnacji między innymi kosimy trawę, plewimy chwasty, nawozimy rośliny, wykonujemy nasadzenia , konserwujemy system nawadniania, a w razie potrzeb klienta dokonujemy modyfikacji i udoskonalania ogrodu. W połowie listopada wykonujemy ostatnią w sezonie pielęgnację jesienną, okrywamy rośliny na zimę, grabimy liście i przycinamy krzewy, przygotowujemy ogród na zimę.

Nasi klienci w czasie całego sezonu ogrodniczego cieszą się zadbaną zielenią wokół swojego domu, relaksując się w ogrodzie bez konieczności poświęcania swego czasu na jego pielęgnacje

41108926_l

trimming_hedge

NASADZANIE
 Z roku na rok wybór roślin staje się coraz większy. Zapewne wielu z Państwa odwiedza targi ogrodnicze i wraca do domu z wybranym przez siebie okazem, który zostanie posadzony w centralnym miejscu ogrodu. Często ulegamy efektownemu wyglądowi rośliny, a jej barwy przyciągają wzrok. Jednak nasza firma zakupując dla Państwa roślinność do ogrodu, pokieruje się czymś ważniejszym:

   zdrowy system korzeniowy
   wielkość systemu korzeniowego proporcjonalna do wysokości rośliny
   intensywność barwy
   miejsce pochodzenia ( produkcja w naszych warunkach klimatycznych)
   Nawozy wykorzystywane podczas pielęgnacji przedsprzedażowej
   zgrubienia pędów zgodne z wiekiem rośliny

Nasi dostawcy, pochodzący z różnych regionów Polski, z którymi współpracujemy od wielu lat, spełniają nasze wymagania. Jesteśmy tego tak pewni, że udzielamy bezterminowej gwarancji na choroby korzeniowe

ROBOTY ZIEMNE
 Wiemy jak ważne jest przygotowanie podłoża pod przyszły trawnik czy też rabaty i kwietniki. Odpowiedni zasób składników mineralnych w glebie zapewni roślinom szybszy rozrost systemu korzeniowego, który jest najważniejszą częścią rośliny.

Podjąć przykłady, pokrótce wyjaśnimy dlaczego tak ważne jest wykonanie poszczególnych prac ziemnych:

   glebogryzowanie – spulchnianie gleby, które pozwala na łatwiejsze pozbycie się chwastów i późniejszą niwelację.
   niwelowanie – wyrównanie terenu, do tego celu użyć możemy gorszej jakościowo ziemi, gdy teren jest bardzo nierówny, co zmniejszy nam koszty np. założenia trawnika. Ważnym elementem jest późniejsze nawiezienie ziemi urodzajnej tzw. czarnoziemu o grubości warstwy od 5 do 10 cm. Im większa warstwa tym następuje szybsze ukorzenienie trawnika.
   grabienie – musimy pamiętać, iż grabienie to nie tylko równanie terenu, ale również spulchnianie nowo nawiezionej ziemi. Dobrze wygrabiony teren pozwoli na równomierne zasianie trawy.
   odwodnienie – często stosowane jest podczas montażu rynien. Jego zastosowanie ma zapobiec dużemu nawodnieniu terenu podczas opadów deszczu, co może spowodować gnicie systemu korzeniowego.
   drenaże – stosuje się najczęściej na terenach gdzie bardzo mocno zostało zagęszczone podglebie np. podczas używania ciężkich maszyn. Drenaż stosuje się również na ogrodach o powierzchni gliniastej, aby zabezpieczyć teren przed wolno wsiąkającymi kałużami

Zainteresowany usługą?