BRUKARSTWO
Firma ALLDOM posiada nie tylko najwyższej klasy brukarzy ale również inżynierów budowlanych, którzy od lat swą wiedzę praktyczną o stabilizacjach podłoży przekładają na wykonawstwo. Wieloletnie doświadczenie które posiadamy pozwala nam połączyć najwyższą jakość usługi z zachowaniem najniższej ceny. Posiadamy bogate zaplecze sprzętowe (zagęszczarki, piły, koparki, wywrotki) co pozwala nam obniżyć koszty wykonania usługi. Układamy i sprzedajemy każdą ilość kostki brukowej.

Proszę aby zapoznali się Państwo z naszą wyjątkową ofertą:
2 lata pisemnej gwarancji na wykonaną usługę udzieloną przez legalnie działającą firmę. Wykorzystując doświadczenie w branży jako nieliczna firma oferujemy tak długi okres gwarancji;
Darmowy przyjazd inżyniera w celu doradzenia w wyborze rodzaju i grubości podbudowy, wyboru producenta kostki brukowej, rodzaju kostki brukowej oraz ustalenie cen;
Bardzo dokładne wyprowadzenie spadków przy użyciu sprzętu geodezyjnego;
Wysoką kulture osobistą pracowników;
Szybki czas realizacji.

DCIM100MEDIADJI_0124.JPG

DCIM100MEDIADJI_0139.JPG

314377790_1142350676406670_1959692212869746450_n

Chcę położyć kostkę brukową - co najpierw?

Kiedy decydujemy się na położenie kostki brukowej często nie wiemy na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę. Na rynku znajduje się mnóstwo poradników branżowych, w internecie można znaleść dużo artykułów oraz zasięgnąć wiedzy na forach internetowych, a do tego dochodzi jeszcze wiedza znajomych, którzy też starają się doradzić i podzielić swoim doświadczeniem. Niestety, często się zdarza, że "porady" na temat układania kostki brukowej są sprzeczne względem siebie. Co wtedy zrobić??? Poniżej znajdą Państwo parę prostych zasad, którymi należy się kierować przed rozpoczęciem prac brukarskich. Informacje staraliśmy się zawrzeć od najważniejszych do "stricte" informacyjnych. Przy każdym z punktów obowiązuje jedna główna zasada - wykonanie nawierzchni z kostki brukowej jest NA LATA !!! Przy podejmowaniu decyzji należy pamiętać, że nie jest to element wyposażenia posesji, który będą Państwo zmieniać. Nawierzchnia ma być tak wykonana aby wytrzymać przez lata i przez lata się PODOBAŁA !!!

1. GRUBOŚĆ KOSTKI BRUKOWEJ - Na rynku dostępne są kostki brukowej o grubości 4 cm (chodniki, alejki), 6 cm (samochody osobowe i dostawcze), 8 cm (samochody ciężarowe), 10 cm (place,drogi o częstym ruchu samochodów ciężarowych). Z praktyki kostkę o grubości 4 cm możemy odradzić, pomimo, że w niektórych częściach kraju fabryki produkują nawet 80% całej produkcji kostki 4 cm. Kostka o grubości 4 cm jest ok. 3 - 4 zł tańsza od kostki 6 cm, a wystrzymałość kostki niestety nie jest zadawalająca. Na posesjach prywatnych głównie powinna być układana kostka o grubości 6 cm - nawet kiedy nawierzchnia jest eksploatowana przez samochód typu szambiarka (do 18 ton DMC) oraz samochody z węglem lub drewnem kominkowym. Ważniejsza od kostki jest tak naprawdę podbudowa (patrz pkt 2). W przypadku źle wykonanej podbudowy będzie pękać kostka zarówno 6 cm jak i 8 cm.

2. PODBUDOWA - czyli serce nawierzchni. Powinna być dobrana nie tylko do pojazdów, które będą eksploatowały nawierzchnię ale również do terenu na którym będą prowadzone prace brukarskie. W przypadku terenów suchych i eksploatowanych przez ruch pieszy wystarczy sama stabilizacja cementowo-piaskowa (CEMENT + PIASEK 0-2 mm). W przypadku terenów podmokłych lub eksploatacji przez samochody  samochody osobowe i dostawcze powinna być dodatkowa wykonana warstwa z kamienia łmanego (dolomit, kwarcyt).

3. ZARYS POWIERZCHNI - Kostka brukowa, nawet ta najładniejsza jest... tylko betonem. Dlatego powinna być układana w miejscach w których będzie eksploatowana, opaskach wokół budynków oraz ewentulanych miejscach parkingowych - należy unikać "zabetonowywania" posesji. Trzeba wystrzegać się tzw. "martwych pól", w których położona kostka i tak nie będzie nigdy używana. W takich miejscach można wkomponować zieleń - obniży to cenę końcową oraz nada nawierzchni estetyczny wygląd. Warto również na sucho sprawdzić gdzie jeździmy samochodem, jak wjeżdżamy do garażu, jak dochodzimy do domu, żeby powierzchnia kostki była akuarat na nasze potrzeby.

4. POMYSŁ - bo tak naprawdę od naszej wyobraźni zależy estetyka nawierzchni z kostki brukowej. Wiele efektów uzyskuje się przez zabawę różnymi kształtami kostek brukowych, kolorami oraz umiejętnym połączeniu ich z zielenią. Można wykonać niezwykle ładne prace przy niedużym koszcie pod warunkiem kreatywności oraz wyobraźni.

5. KSZTAŁT KOSTKI BRUKOWEJ, FAKTURA ORAZ KOLOR - tak naprawdę ma znaczenie głównie wizualne jednak z paroma wyjątkami. Kostki drobne, o małej powierzchni gorzej przenoszą obciążenia, dlatego nie wskazane są w miejscach, które są eksploatowane przez samochody ciężarowe. Kostki z posypką granitową są gorsze w utrzmaniu czystości dlatego nie wskazane są na całej powierzchni gdzie wjazd jest z drogi nieutwardzonej. Mitem jest natomiast uwaga, że kamień z posypki wyciera się. Warto również wspomnieć o kostkach typu colormix (tzw. melanże kolorystyczne), które charakteryzują się różnymi odcieniami. Poza oryginalnym wyglądem nawierzchni warto pamiętać, że na tego typu kostkach brud jest mniej widoczny ! Może warto zastanowić się nad tymi kolorami...
Warto również dłuższą chwilę zastanowić się na wyborem firmy, która ma wykonać nam nawierzchnię. Odradzamy wybór firm "przyczepkowych" gdzie cała firma mieści się w przyczepce a gwarancja obowiązuje do bramy (czyli do czasu opuszczenia posesji). Większe firmy poza pisemną gwarancją, są w stanie zaproponować niższe ceny ponieważ przeważnie mają wynegocjowane niższe ceny na materiał, który kupują. Posiadają również większą ilość własnego sprzęu, która również przekłada się na cenę końcową (zagęszczarki, piły, koparki, wywrotki, samochody samowyładowcze HDS).
Kiedy jesteśmy zdecydowani co do powierzchni na jakiej będzie układana kostka, grubości kostki oraz jej rodzaju, kiedy mamy wybranego wykonawce to... pozostaje nam skupić się na swoich sprawach ponieważ w przypadku usługi kompleksowej klienta powinien interesować tylko wygląd końcowy !!! Całość kostki brukowej, materiału na podbudowę jest po stronie wykonawcy i klienta nie interesuje dosłownie NIC !!! Nawet sprzątanie po usłudze (folie, papiery, palety) jest po stronie wykonawcy !!! Do obowiązku klienta zostaje jedynie przemiecenie piasku do zafugowania ( 2 - 3 razy w ciągu ok. dwóch tygodni), który zostaje rozsypany po zagęszczeniu kostki